powered by Agones.gr - livescore

Δευτέρα 4 Ιουλίου 2016

Σε ρυθμούς προπόνησης η Γαλλία!

Χωρίς να ιδρώσει, η Γαλλία διέσυρε με 5-2 την Ισλανδία και προκρίθηκε στα ημιτελικά του θεσμού.
Κανένα περιθώριο αντίδρασης δεν άφησε η Γαλλία στην Ισλανδία, καθάρισε το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο και προκρίθηκε στα ημιτελικά.

Μόλις στο 12' ο Ζιρού άνοιξε το σκορ με ωραίο σουτ ενώ ο Πογκμπά στο 20' διπλασίασε τα τέρματα με κεφαλιά. Οι Γάλλοι συνέχισαν στο ίδιο τέμπο και έβαλαν άλλα δύο γκολ με τον Παγέ στο 43' και τον Γκριεζμάν στο 45'.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε και η Ισλανδία κατάφερε να κάνει φάσεις και να βάλει δύο γκολ με τον Σίγκθορσον στο 56' και τον Μπιάρνασον στο 83', ενώ για την Γαλλία διπλασίασε τα τέρματα τα του ο Ζιρού στο 59'.

Έτσι, με την εμφατική της νίκη με 5-2, η Γαλλία προκρίθηκε στα ημιτελικά, όπου θα αντιμετωπίσει την Γερμανία.